Lahana Limon Maydanoz Göbek Eritme Kürü

Anasayfa » Dünya Mutfağı » Türk Mutfağı » Diyet » Lahana Limon Maydanoz Göbek Eritme Kürü

lahana-kuru

GÖBEK ERİTEN, ZAYIFLATAN ve BEL BÖLGESİNDEKİ YAĞLARI YAKAN ÇOK SAĞLIKLI BİR KARIŞIM

 

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu özellikle bel, baldır, kalça ve göbekteki yağları yakmak için lahana, limon ve maydanoz kürünü öneriyor. Evinizde kolaylıkla hazırlayacağınız bu kürü düzenli kullanımda bel, göbek, kalça ve baldırda ki yağlarınızdan kurtulmanız mümkün.

Göbek Eriten, Zayıflatan Lahana, Limon ve Maydanoz Kürü Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler:

  • 2 yaprak lahana
  • 16-17 adet maydanoz
  • 1 tatlı kaşığı limon
  • Yarım litre su

Yağları Eriten Lahanalı Kür Nasıl Yapılır? (İbrahim Saraçoğlu Tarifidir.)

Hazırlanışı: İlk olarak yarım litre suyu bit tencerenin içerisine alın ve kaynatmaya başlayın. Kaynamaya başladıktan sonra içerisine 2 adet lahanayı ilave edin ve ağzı kapalı bir şekilde 3 dakika boyunca kaynatın. 3 dakika sonra karışımın içerisine 16-17 adet taze maydanozu sapları ile birlikte tencerenin içerisine atın. Maydanozları da ekledikten sonra 3 dakika daha ağzı kapalı olarak kaynatmaya devam edin. Toplam 6 dakika sonra ağzını kapatın ve ılımaya bırakın. Karışım ılıdıktan sonra süzün. Lahana, maydanoz ve limon ile hazırladığınız yağları eriten kürünüzü süzdükten sonra 1 tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyunu ekleyin. Limon suyu lahananın yapmış olduğu gazı önlemede de faydalı olacaktır.

Lahana, Limon ve Maydanoz Kürü Nasıl Uygulanır?

Yapılışı: En son taze sıkılmış limonunu eklediğiniz karışımı gün içinde aç karnına olursa daha faydalı olacaktır istediğiniz zaman tüketebilirsiniz. 15 gün boyunca her gün düzenli olarak bu karışımı uygulayın. 15 gün sonrasında 5 gün ara verin. Sonra yine 15 gün düzenli olarak uygulayın. Bu karışım aynı zamanda gastrit ve ülsere karşı koruyucu özelliktedir. Lahana, limon ve maydanoz yağ yakıcı özelliğiyle problemli bölgelerinizin erimesini sağlayacaktır. Dilerseniz ihtiyaç duyarsanız kürü 2 ay devam ettirebilirsiniz.

Yağları Eriten Kürün Zararı – Yan Etkisi Var Mıdır?

Bu kürün tek zararı tiroit bezleri yavaş çalışan kişiler içindir. Lahana tiroit bezlerini daha az çalıştırır. Yalnız dikkat edilmesi gereken önemli nokta tiroit bezleri sağlıklı çalışan kişilerde böyle bir etki olmaz. Sadece tiroit bezleri yavaş çalışanlarda olumsuz etkisini gösterir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir