Hastalıkları beraberinde getiren fazla kilolara ‘Dur’ demenin vakti geldi. Uzmanlar mucize frenk maydanozu ile kolayca yağ yakıp zayıflamanın mümkün olduğunu söyledi.

Sonbahar geldi. İştahlar açıldı. Mayo-bikini derdi kalmayınca kilolar alındı. Alman bilim adamları  Sağlıklı zayıflatan 7 besini şöyle sıraladı…

Frenk maydanozu: Demir, magnezyum, potasyum, çinko içerir. Böbrekleri uyarır. Yağ yakmayı hızlandırır. Buna ek olarak, midebağırsak rahatlatır.

frenk - maydanozu..

Karahindiba: A ve E vitamini, kalsiyum ve demir içerir. Karahindiba karaciğer ve safrayı güçlendirir. Toksinleri vücuttan atar. Ayrıca, saç, tırnak ve bağ dokusunu iyileştirir.

karahindiba

Biberiye: Bağırsakları ve mideyi rahatlatır. Kan şekerini düzenler. Buna ek olarak, konsantre kabiliyetini artırır. Bitkisel antibiyotik gibidir. Gebe kadınların tüketmeden önce doktora danışmaları gerekmelidir.

biberiye

Ardıç: Sindirimi destekler ve metabolizmayı çalıştırır. Kan şekerindeki dalgalanmaları engeller. Ama rahim kasılmalarını harekete geçirdiği için hamilelere yasaktır.

ardıç

Tarhun: Anason ve rezeneyi anımsatan tadı vardır. Metabolizma ile böbrek aktivitesini artırır, sindirimi teşvik eder. Adet döngüsü ve menopoz semptomları üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

tarhun...

Basil: Sakinleştirici etkisi vardır. Bunun yanı sıra yağ yakımını artırır. Hazımsızlığa iyi gelir. Hamileler tüketmemelidir.

basil

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir