Benekli Hiltan Otu ile Vitiligo Tedavisi

Anasayfa » Dünya Mutfağı » Türk Mutfağı » Sağlık » Benekli Hiltan Otu ile Vitiligo Tedavisi

Vitiligo VRF

Vitiligo Hastalığı İçin Bitkisel Tedavi Yöntemi: HİLTAN OTU

Yapılan araştırmalara göre pigment eksikliğinden kaynaklanan bu hastalığın tedavisi benekli hiltan otu ile yapılmaktadır. Ülkemizde Adana Aladağ bölgesinde yoğun olarak yetişen bu bitki sayesinde vitiligo deri hastalığından kurtulmak mümkün.

Vitiligo başta da belirttiğimiz gibi deride ki pigment kaybından oluşan bir rahatsızlıktır. Fakat unutmamalıdır ki her deride görülen beyazlıklar vitiligo hastalığının belirtisi değildir. Hastalığınızın tespitini doğru yaptığınızdan emin olduktan sonra bitkisel tedavi yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Adana ilinin Aladağ ilçesinde yoğun olarak görülen benekli hiltan otu vitiligo hastalığını tedavi ediyor. Bu konuda araştırmalar yapan Dr. Muammer Yıldız Vitiligo hastalığının tedavisinde benekli hiltan bitkisinin faydalarının küçümsenmeyecek derecede fazla olduğunu belirtti.

Vitiligo Hastalığı Tedavisinde Beneki Hiltan Otunun Kullanımı:

HİLTAN OTU KÜRÜ: Benekli hiltan bitkisi kurutulduktan sonra su ile birlikte kaynatılır. Hazırlanan çay süzülerek içilir. Keskin bir kokuya sahip olan bir bitkidir. İçerisinde reçine, sabit ve uçucu yağlar, kellin ve visnadin gibi maddeler barındırır.

Benekli hiltan otu genellikle nisan ve mayıs aylarında yol kenarlarında, ormanlık alanlarda ve tarla kenarlarında kendiliğinden yetişen beyaz çiçekleri olan bir bitkidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir